Van-e értelme a távkapcsolatnak?

Tartósak lehetnek-e azok a szerelmek, ahol a párok egymástól távol élnek vagy eleve kudarcra vannak ítélve? Hogyan lehet ezeket fenntartani? Honnan tudjuk, hogy mikor van itt az ideje kilépni egy ilyen afférból? A legnépszerűbb módja egy romantikus távkapcsolat indításának az online társkereső alkalmazásokon keresztül történik. Tegyük fel, hogy a Tinderen találkozunk valakivel. Mielőtt továbbmennénk, fontos kitalálni, hogy mi a célunk. Ha ez a baráti kör bővítése, alkalmi csevegés vagy csak szórakozás, akkor nem biztos, hogy mélyen meg akarjuk ismerni az illetőt vagy hosszú időn keresztül akarunk távkapcsolatot építeni vele.

De mi van akkor, ha komolyabb interakciókat keresünk és szeretnénk egy valódi kapcsolatot kiépíteni, ami végül szerelemmé, sőt, házassággá fejlődhet? Ebben az esetben olyan árnyalatok kezdenek kirajzolódni, amelyekre érdemes odafigyelni. Ha együtt élünk és mindennap találkozunk a párunkkal, idővel elkerülhetetlenül a rutin és az egyhangúság terébe kerülünk. A partnerünket minden megnyilvánulásában látjuk. De az ilyen valódi interakcióban születik meg az igazi intimitás, ami egy távkapcsolatban lehetetlen. Ezért nehéz igazán megismerni valakit és megérteni, milyen vele lenni, ha egy távkapcsolatban évente csak néhány napot találkozunk.

A méz előnyös élettani hatásai

A méz összetétele nagyon egyszerű: 80% cukor, 20% víz. Ugyanakkor számos fontos vitamint és tápanyagot tartalmaz. Előnyeit azonban gyakran eltúlozzák vagy valóban egy természetes csodaszerről van szó? A colore.hu szakértőkkel együtt vizsgálja meg a kérdést. A méz nagyon jól felszívódik a szervezetben és gyors energialöketet ad. A fogyasztása ajánlott például beteg, fáradt és kimerült embereknek, de megerőltető fizikai vagy szellemi megterhelés után is. Ne feledjük, hogy a méz elég kalóriadús. Tartózkodni kell tőle azoknak, akik cukorbetegségtől, fruktóz intoleranciától, elhízástól vagy magas vérnyomástól szenvednek. Egy egészséges ember napi 2-3 alkalommal 1-2 teáskanál (kb. 15-30 g) mézet fogyaszthat.

A botulizmus veszélye miatt viszont 1 év alatti gyermekeknek nem adható, hangsúlyozza a colore.hu honlap. A méz tartalmaz vitaminokat, de nem eleget ahhoz, hogy fedezze a napi szükségletet. Természetesen vannak előnyei, de nem olyan nagyok, mint ahogy azt általában gondolják. Miért szeretünk mézet enni, ha betegek vagyunk? Azért, mert tartalmaz bizonyos enzimeket, amelyek javítják a szénhidrát anyagcserét. Akut légúti fertőzés alatt nincs étvágyunk, keveset eszünk és a mézzel lehetőség van arra, hogy gyorsan tápanyagokat juttassunk a szervezetbe, közli a colore.hu.